Az elmúlt több cikkünkben is foglalkoztunk a gyors, és kevés hozzávalóból készülő lepénykenyerekkel. Sorra vettük Európa, Ázsia, Afrika és Amerika különleges és egyszerű, gyorsan elkészíthető lepénykenyereit, és recepteket is hoztunk nektek. Most Chef Maki (a Makifood Főzőiskola alapítója és tanára) hozott nektek egy friss, tavaszias ízekkel megbolondított koreai palacsinta receptet.
Lepénykenyeres cikksorozatunk legutóbbi részében, az ázsiai lepények között írtunk többek között a kínai bingről is. Ez egy búzaliszt alapú lepény, mely Kína egyes részein palacsintához hasonló, vékony, hajlékony tészta, amit serpenyőben sütnek ki és különböző töltelékekkel fogyasztanak, többek között a pekingi kacsát is ebbe göngyölik.
A Pa Jun koreiai zöldhagymás (de sokféle verzióban létező) palacsinta hazájában a kínai binghez hasonlóan népszerű. Maki fehér rizsliszt, barna riszliszt és teljes kiőrlésű búzaliszt keverékéből készíti. A "Pa" koreaiul zöldhagymát jelent. Tehetünk bele zöldségeket, tenger gyümölcseit vagy akár a híres erjesztett koreai savanyúságot, a kimchit is.
Hozzávalók:
1/3 csésze fehér rizsliszt
1/3 csésze barna rizsliszt
1/3 csésze teljeskiörlésű liszt
2 db házi tojás
nagyjából 1/2-1 csésze hideg víz
1 db répa, julienne-re szeletelve
3 szál zöldhagyma, zöld része 3-4 centi hosszú csíkokra vágva
egy 3 cm-es friss gyömbérdarab, meghámozva és julienne-re szeletelve
egy kis csípős chilipaprika darab, kimagozva, julienne-re szeletelve
ízlés szerint 1/2 csésze apróra szelt zöldség vagy kimchi (opcionálisan tenger gyümölcsei, stb.)
só és bors
egy kevés olaj
Egy tálban keverjük össze a különböző fajtájú liszteket. Adjuk hozzá a tojásokat, és adagoljunk a keverékhez kevés vizet apránként, amíg tejszínhez hasonló sűrűségű, sima tésztát kapunk. Fűszerezzük, és adjunk hozzá minden zöldséget. Forrósítsunk olajat egy serpenyőben, és merjünk bele annyi tésztát, hogy 5 cm-es palacsintákat kapjunk. Közepes lángon süssük őket addig, amíg aranybarnák lesznek mindkét oldalukon.
Tálaljuk shoyu szójaszósz, rizsecet, chili és pirított szezámolaj keverékéből készült szósszal.
Fogyaszthatjátok például salátával, vagy wokzöldségekkel.
A cikket és a receptet köszönjük Maki Stevensonnak, Makifood Főzőiskola tanárának.
A Főzőiskola kurzusai között megtaláljátok többek között Maki ázsiai tematikájú óráit is (Dél-kelet ázsiai streetfood, Japán házi konyha, Obento - japán piknik, stb.)
Hozzászólásaitokat a 100fok facebook oldalán várjuk!