Ahogyan beköszönt a hűvösebb idő, a szervezetünknek is szüksége van melengető ételekre. Grúz sorozatunkban már számos különleges, diós, padlizsános (stb.) étellel megismerkedhettetek. Most egy füstös, paprikás, őszies ízvilágú grúz babragu receptjét hozta el nektek szerzőnk, a grúz konyha specialistája, Vida Kata (Babramegy blog). A recepthez (mint a flexiteriánus konyha) húsos és vegetáriánus opciót is hozott.
Körülbelül 40.000 féle rizst tartanak nyilván világszerte, így első körben a rizsfélék két nagyobb csoportjával ismerkedünk meg. És hogy ne mindig az unalmas köret szerepét játsza, egy kedvcsináló, izgalmas, és ezerféle töltelékvariációval készíthető, jávai rizstekercs receptjét is elhoztuk nektek. (Bónusz: nem elég, hogy gyönyörű és könnyen szállítható, pikk-pakk el is készül!)
Ha japán konyháról van szó, a legtöbb embernek egyből a sushi (és a rizs) jut eszébe. Pedig óriási hagyománya van Japánban a tésztaevésnek is, ezen belül pedig a soba tészta elkészítéséhez és fogyasztásához is külön szokások kapcsolódnak. Most ezekről számol be nektek szerzőnk, aki Maki mellett kuktaként is bepillanthatott a japán házikonyha titkaiba.
A diókrémmel készített ételek, diókrémmel megtöltött zöldségek jellegzetes szereplői a grúz konyhának. Padlizsánt már töltöttünk diókrémmel, most pedig egy igazi nyár végi zöldséget, a kápia paprika töltjük meg egy különleges abház diókrémmel. Tökéletes kánikularecept, sütés-főzés nélkül elkészíthető!
Nyáron is akadnak amolyan kötelező tennivalók: kukoricafőzés, dinnyeevés, csuklóig lecsorgó őszibaracklé és a kihagyhatatlan kovászosuborka! Még a budapesti gangos házak látványához is hozzá tartozik egy-két üveg érlelődő kovászosuborka. Most szerzőnk erdélyi, családi kovászosuborka receptjét hoztuk el nektek.