A gyerekek tízórais, uzsonnás csomagjainak összeállítása komoly logisztikai tervezést igényel, ha egészséges, tápláló, ugyanakkor könnyen szállítható ételeket szeretnénk készíteni. Főleg, ha nem vagyunk időmilliomosok. Összeszedtünk néhány tippet és ötletet, amivel egy kicsit könnyebb lehet a tervezés, és nem hétköznapi párosításokat is megosztunk.
A tervezés fontos
Első körben következzen néhány tanács, ami jól jöhet a legfiatalabb iskolások szüleinek is!
Forrás: Flickr.com - LunchBlox Kids Rocket Sandwich
Allergénmentes cikksorozatunk előző részében bemutattuk a különböző - otthon is készíthető - növényi tejeket előnyeikkel és hátrányaikkal együtt. Osztottunk-szoroztunk, és arra jutottunk, hogy a mandulatej az egyik legfinomabb a növényi tejek közül, szuperül gőzölhető (pl. capuccinonak). Sőt, házilag is pofonegyszerű elkészíteni! Itt a tuti recept hozzá.
Kezdődik az iskola, törhetjük a fejünket, mit egyen a gyerek az uzsonnaszünetben - feltéve, ha nem akarjuk az iskolai büfékre bízni a választást. Jobban járunk egészségileg és anyagilag is, ha magunk készítjük össze a kis csomagokat, saját gyermekünk igényének megfelelően. A szempontjaink: legyen egészséges, könnyen elkészíthető, könnyen csomagolható és fogyasztható, hűtő nélkül is eltartható.
Főzni pedig muszáj. Akkor is, ha ezer kis ördög pörög otthon a konyhában - vagy ha egy-két apróság ugyanezt a hatást éri el. Arról nem is beszélve, hogy gyakran ezeknek a csöppségeknek az etetése jelenti a legnagyobb gondot egy anya számára, a túl zöld és túl kerek borsó által okozott sokkhatás vagy éppen az üres tészta diétájuk miatt. Tehát mit lehet csinálni ebben a helyzetben? Főzzünk együtt a gyerekkel!