Maki is részt vett vasárnap a Szimpla Piac már hagyományosnak mondható jótékonysági ebédjének elkészítésében. Az akció eredménye: 250 adag étel, 166 ezer forint nyereség, amit a szervező, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület a rászorulók élelmezésére és a saját működésére fordít.
Maki az önkéntesek segítségével egy melengető, sűrű minestrone levest és egy rizses, füstölt kolbászos egytálételt (jambalayát) főzött. Nem csoda, hogy alig néhány adag étel maradt, ezeket a Budapest Bike Maffia két rászoruló családnak vitte el.
Túl zsíros, túl száraz, ízetlen, túl sós, nem elég ropogós, olyan, mint egy nagy massza, soroljuk még? Sokféle hibát követünk el főzés közben, és mivel az okokra magunktól általában nem jövünk rá, a hibák többségébe újra belefutunk. Ebben segít most két profi séf: Maki Stevenson és Alexander Dean, akik összeszedték a legtipikusabb bénázásainkat.
1. Hideg olajba tesszük az alapanyagokat
A főzés akkor kezdődik, amikor beleteszed az alapanyagokat az olajba. A hideg olajban minden teleszívja magát zsiradékkal. Általában mindent - zöldségeket, húst, minden egyebet legalább közepesen meleg hőmérsékletű olajba dobjunk bele!
Forrás: Flickr - Robert Couse-Baker
l
Szeretnél egy jót enni és egyben segíteni a rászorulóknak? Akkor vasárnap irány a Szimpla Piac, ugyanis Maki is részt vesz a már hagyományosnak mondható vasárnapi ebéd elkészítésében.
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület által szervezett ebédnek szabott ára nincs, a támogatói kassza bevételét a szervezet működésére fordítja. Mivel nem veszik, hanem "mentik" az ételt, az élelmiszeriparban és kereskedelemben jelentkező felesleget gyűjtik össze, 1 Ft működési költségből 30 Ft értékű élelmiszersegélyt tudnak a rászorulókhoz eljuttatni.
forrás: Magyar Élelmiszerbank Egyesület, facebook
Utolsó hajrában vagyunk a nyári befőzést illetően. Bár az idő már már kifejezetten őszibe fordult, ilyenkor, szeptember elején jön el az ideje a zakuszka (és minden pirospaprikás, kápiás, padlizsános étel) befőzésének. Szerzőnk most egy hagyományos, erdélyi családi receptet oszt meg veletek.
A paradicsom a nyár esszenciája. Ilyenkor nyár végén, ősz elején pedig eljön az ideje, hogy ezeket az esszenciákat valahogyan megőrizzük télre is. Befőzős cikksorozatunkban már sok hasznos és finom tippet kaptatok tőlünk. Most a tartósításnak egy különleges és esszenciális formájához, az aszaláshoz kaptok szerzőnktől, Bede Annától (vegasztrománia) tippeket és egy napfényízű receptet.