Nem kell utolsó pillanatban rossz minőségű nyuszicsokiért sorba állni egy - nem túl húsvéti hangulatba hozó - szupermarketben. Nagyon egyszerűen, pár alapanyagból látványos, és a bolti verziónál sokkal egészségesebb húsvéti ajándékokat készíthetünk. Karácsonyi gasztroajándékokat összegyűjtő cikkünk népszerűségén felbuzdulva jöjjenek az ehető húsvéti ajándékok!
Most következő húsvéti ajándékgyűjteményünkben nyugodtan szerepelhet pár klasszikus, és évszaktól függetlenül népszerű ajándék karácsonyi gyűjteményünkből is:
A házi nutella biztos, hogy húsvétkor is sikert arat.
Ahogyan a házi készítésű trüffelek és csokigolyók is.
Vagy a természetes gumicukor és házi szaloncukor. Ez utóbbit elkészíthetjük húsvéti csomagolással, húsvéti, tavaszias ízekkel is, mint például egy könnyű, epres vagy viragos, kandírozott ibolyás vagy ibolyazselés töltelék.
Kekszek ajándékba is
Szépen csomagolva vagy húsvéti formára szaggatva és dekorálva kekszekből is gusztusos (és sokszor egészséges) ajándékcsomagot állíthatunk össze. De az ünnepi asztalon is biztos, hogy népszerűek lesznek majd.
Ezek az egészséges kekszek akár a húsvéti reggeli részeként is az asztalra kerülhetnek:
Sütőtökös-csokis zabkeksz (sütőtök helyett ilyenkor nyugodtan használhatunk reszelt répát vagy almát)
Fügés-fehércsokis tönkölykeksz (itt is variálhatjuk az aszaltgyümölcsöt és csokit)
Földimogyorós-csokis hajdinakeksz
Áfonyás-citromos húsvéti keksz
Fűszeres répakeksz (a fotón)
Cikkünket hamarosan még több izgalmas, esztétikus és szép húsvéti keksz receptjével egészítjük ki. Figyeljétek facebook oldalunkat az újabb receptekért!
Lila tojás és dobozban sült ünnepi kalács
A húsvéti tojás és kalács kötelező elemei az ünneplésnek. A tojások nagy részét ajándékba készítjük – akkor is ha nem várunk locsolókat -, illetve ezek a tojások kerülnek az ünnepi asztalra is. Kaláccsal, tormával, friss vajretekkel – van akinek főtt sonkával is. Ezért a tojások mindig szépek – vagy trükkösek mint ez (a Babramegy blog szerzőjének, Vida Katának a receptje).
1. Keményre főzzük a tojásokat. A tökéletes kemény tojásnak több iskolája is létezik, én rendszerint úgy csinálom, hogy a tojásokra forrásban lévő vizet öntök, majd alacsony lángon 8 percig főzöm (kis tojásoknál 7 percig). Utána azonnal hideg víz alá dugom a tojásokat legalább 10 percre. (Ha nem főzzük túl a tojást, és utána rögtön hideg vízbe tesszük, el lehet kerülni, hogy a benne található vas és kéntartalom miatt a sárgája azt a ronda zöldes bevonatot kapja).
2. Megpucolom a tojásokat.
3. Egy tálba céklalevet öntök és kb. 3 órára állni hagyom a tojásokat benne, míg szép egységes színük nem lesz. Minél tovább hagyjuk állni őket, annál vastagabb lesz a céklával festett réteg.
Dobozban sült ünnepi kalács
A Marmorstein pékség kalácsánál nem találtunk eddig jobb receptet, így most is ezt vesszük alapul. (Itt lépésről-lépésre leírtuk, hogy készül a híres Marmorstein kalács.) A dobozban sütéssel pedig ajándék formát is ölthet.
Az 1kg liszttel készülő receptet felezzük. 5db 400 g-os konzervdobozra lesz szükségünk. A konzervdobozokat olvasztott vajjal, ecset segítségével ki kell kenni, majd egy kb. 20x 30cm-es sütőpapírral kibélelni. A megkelt kalácstésztát 6 gombócra osztjuk. 5 gombócot beleteszünk az 5db előkészített, kibélelt dobozba, a maradék gombócot pedig tíz kis gombócra osztjuk, melyeket kettesével a már dobozban lévő tésztárahelyezünk. (Így lesz a süteménynek szép “kontya”). Még 20 percig kelesztjük, tojással, vagy tejjel/tejszínnel kenjük, díszíthetjük kevés mákkal. Tepsire tesszük és 180 fokon fél órát sütjük, amíg szép piros lesz.
Az ötlet Kósa Gabriellától, a Rakottkert blog szerzőjétől származik.
Figyeljétek facebook oldalunkat az újabb húsvéti receptekért!
A 100fok szakmai mentora a Makifood Főzőiskola.